Szkółka roślin ozdobnych Ulińscy

Nasza historia

Nasza szkółka roślin istnieje od 1980 roku i od samego początku skupiamy się na produkcji wysokiej jakości roślin.  Nasze korzenie sięgają uprawy azalii japońskich, różaneczników, wrzosów i wrzośców. Wiedza i pasja założycieli – Danuty i Adama Ulińskich stanowią fundament naszej działalności. 

Zmarła w 2019 roku Danuta Ulińska przez wiele lat aktywnie działała w Związku Szkółkarzy Polskich służąc swoją ekspercką wiedzą. Była redaktorem merytorycznym Katalogu Roślin. Jako konsultant roślin wrzosowatych jest autorką większości opisów z działu roślin wrzosowatych www.e-KatalogRoslin.pl, współtworzyła ten dział od początku powstania koncepcji internetowego katalogu. 

Jej mąż Adam kontynuuje działalność szkółkarską w historycznej siedzibie firmy w Konstancinie-Jeziorna.  

Obecnie w drugim pokoleniu kontynuujemy i rozwijamy rodzinną tradycję w naszej siedzibie w Kozerach. Systematycznie rozwijamy zakres naszej działalności, unowocześniając produkcję oraz kanały sprzedaży, ustawicznie poszerzając naszą ofertę. 

Teraźniejszość

Od kilkudziesięciu lat zajmujemy się produkcją oraz sprzedażą roślin ozdobnych.   Jesteśmy jedną z największych polskich szkółek roślin. Rozszerzyliśmy nasz asortyment do wszystkich grup roślin ogrodowych, dzięki czemu staliśmy się kompleksowym dostawcą roślin dla naszych klientów w Polsce oraz w całej Europie. Obsługujemy sprzedaż hurtową i detaliczną.

Posiadamy ponad 50 hektarów własnej produkcji roślin w pojemnikach oraz w gruncie. W naszym gospodarstwie stosujemy nowoczesne technologie, wykorzystując do tego odnawialne źródła energii. Działamy przyjaźnie i z poszanowaniem dla środowiska.

W naszym, stale uzupełnianym, asortymencie znajduje się wiele różnego rodzaju gatunków kwiatów, krzewów, traw, bylin oraz drzew iglastych i alejowych. W prowadzonym na miejscu centrum ogrodniczym na które składają się punkt Cash&Carry oraz sklep ogrodniczy GARDENIUM nasi Klienci zaopatrzyć się mogą również we wszelkie niezbędne do aranżacji przestrzeni narzędzia, materiały i artykuły ogrodnicze.  

Drzewa alejowe

Nasza szkółka drzew i krzewów od lat specjalizuje się w hodowli drzew alejowych: liściastych oraz iglastych.

Drzewa i krzewy iglaste

Ważną rolę w naszej ofercie zajmują sadzonki iglaków – drzew i krzewów niskopiennych, także do zastosowań komercyjnych

Byliny

Oferujemy sadzonki bylin przeznaczone do sadzenia w ogródkach, ogrodach, a także rabatach kwiatowych w miejscach publicznych.

Doradztwo i serwis

Oprócz tego, zapewniamy także doradztwo. Blisko 40 letnie doświadczenie, pozwala nam oferować profesjonalną pomoc w zakresie doboru odpowiednich rozwiązań, form, rozmiarów oraz gatunków roślin. Wraz z naszymi Klientami tworzymy aranżacje ogrodów i przestrzeni zielonych różnego przeznaczenia, w tym skwerów i rabat w ogrodach miejskich oraz parkach.

Oferujemy prawdopodobnie najszerszy asortyment roślin w Polsce. Zapraszamy Klientów zainteresowanych wyborem sadzonek do ogrodów: bylin wieloletnich, krzewów, drzew liściastych i iglastych oraz sadzonek dedykowanych do uprawy doniczkowej. Piękne, wieloletnie byliny to doskonały wybór do aranżacji balkonów, tarasów oraz zielonych dachów. Oferujemy rośliny dostosowane do różnych potrzeb, dzięki czemu możecie Państwo stworzyć piękne zielone aranżacje, które nie będą wymagały czasu, ani skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych.

Jeśli jednak nie znajdziecie Państwo interesujących Was sadzonek w naszym sklepie prosimy o kontakt. W takich sytuacjach zapewniamy ich dostawę na zamówienie. Dotyczy to w szczególności odbiorców hurtowych, którzy z racji zakresu odbieranych roślin i sadzonek muszą zorganizować ich bezpieczny  transport.

Z całą naszą pasją i zaangażowaniem oferujemy Państwu najlepszą kombinację jakości i ceny, połączoną z profesjonalną obsługą i imponującą logistyką. Wielu klientów (z Polski, jak również Wschodniej, Centralnej i Zachodniej Europy, Skandynawii, Turcji, Gruzji, Kazachstanu czy Uzbekistanu) potwierdziło swoje zaufanie do naszej firmy, czego dowodem jest wieloletnia i lojalna współpraca. 

Wszystkich klientów B2B, takich jak architekci, deweloperzy, samorządy miast, spółdzielnie mieszkaniowe, zakłady utrzymania zieleni, projektanci krajobrazu, centra ogrodnicze oraz inne firmy pracujące przy dużych projektach zieleni zapraszamy do kontaktu bezpośrednio z działem handlowym, który prześle Państwu naszą aktualną ofertę, przygotuje wycenę bądź przygotuje i zaplanuje wysyłkę Państwa zamówienia.

Sprzedaż detaliczna: Zapraszamy do naszego punktu sprzedaży Cash&Carry