Drzewa alejowe

Wiele gatunków roślin to rośliny uniwersalne charakteryzujące się bardzo szerokim zastosowaniem. Jednak szkółki roślin ozdobnych posiadają w swojej ofercie również takie rośliny, których przeznaczenie jest mocno sprecyzowane. Są to m.in. drzewa alejowe.

Drzewa alejowe to takie gatunki drzew, które stosunkowo szybko rosną na wysokość i szerokość oraz charakteryzują się rozbudowaną średnicą korony. Ze względu na powyższe właściwości fizyczne sadzi się je przede wszystkim wzdłuż różnego rodzaju dróg, ścieżek i alejek. Drzewa alejowe mogą być zarówno drzewami liściastymi, jak i iglastymi. Podczas wyboru gatunków oferowanych przez szkółki należy się kierować przede wszystkim rodzajem i kwasowością gleby w miejscu nasadzenia, a także poziomem zaciemnienia lub nasłonecznienia terenu.

drzewa alejowe szkółka

Dobre szkółki oferują drzewa alejowe w wielu gatunkach. Klienci mogą więc dokonać wyboru nie tylko ze względu na warunki panujące w miejscu przyszłego wzrostu drzewa, ale również własne predyspozycje. Drzewa alejowe różnią się pod względem kształtu korony. W tym zakresie można wybrać drzewa o koronie stożkowatej, kolumnowej, okrągłej lub parasolowatej. Do obsadzania alejek pracownicy szkółek najczęściej polecają drzewa o koronie parasolowatej.

Szkółka Ulińscy – drzewa alejowe, które spełniają oczekiwania

Nasza szkółka drzew i krzewów od lat specjalizuje się w hodowli drzew alejowych. W stałym asortymencie szkółki znajdziecie Państwo drzewa alejowe liściaste oraz iglaste. Ich gatunki dobieramy w taki sposób, aby nasadzenie nie wymagało prac pielęgnacyjnych, a naturalny wzrost drzewa wpisywał się w specyficzne funkcje, jakie powinno ono spełniać rosnąc wzdłuż alejki, ścieżki lub drogi. Sadzonki drzew liściastych pomagamy dobrać w taki sposób, aby harmonijnie komponowały się z naturalną szatą roślinną w miejscu nasadzenia. To pozwala uzyskać zamierzony efekt funkcjonalny, przy jednoczesnym podkreśleniu walorów estetycznych okolicy.

Szkółka drzew alejowych

Jako profesjonalna szkółka drzew alejowych oferujemy nie tylko sadzonki drzew liściastych. Działamy jako szkółka drzew liściastych i iglastych, co pozwala nam jeszcze lepiej dopowiadać na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania odbiorców sadzonek. Współpracujemy w tym zakresie z klientami hurtowymi i detalicznymi. 

Klientów poszukujących sadzonek drzew liściastych lub iglastych odpowiadających oczekiwaniom stawianym przed przyszłymi drzewami alejowymi zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszej szkółki oraz kontaktu z jej przedstawicielem. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze.

Szkółka Drzew Alejowych ULIŃSCY od lat specjalizuje się w przygotowywaniu sadzonek gotowych do sadzenia w miejscu wzrostu przyszłego drzewa. Nasze sadzonki drzew liściastych i iglastych znajdują zastosowanie w realizacji licznych projektów obsadzania dróg i alei na terenie całego kraju. Nasza szkółka drzew liściastych i iglastych współpracuje również z odbiorcami zagranicznymi. Sadzonki eksportujemy do krajów Wschodniej, Centralnej i Zachodniej Europy, Skandynawii, Turcji, Gruzji, Kazachstanu czy Uzbekistanu.