gdzie_kupic_rosliny_do_ogrodu

Gdzie kupić rośliny do ogrodu?

Rośliny do ogrodu można już kupić wszędzie – w dyskontach, na bazarkach, na targach oraz w sklepach ogrodniczych. Czy wszystkie rośliny są takie same, a może wybór miejsca, w którym je zakupimy ma znaczenie?

Podobnie, jak i w modzie również i w ogrodnictwie panują różnorodne trendy. W jednym roku wszyscy sadzimy efektowne trawy i hortensje, w drugim stawiamy na aromatyczne lawendy. Większość modnych roślin dostępna jest zarówno w popularnych sieciówkach, na lokalnych bazarkach oraz w centrach ogrodniczych. Choć na pierwszy rzut oka sadzonki wyglądają podobnie, nie zawsze przyjmują się w naszych ogrodach. Dlaczego tak się dzieje i gdzie najlepiej jest kupować rośliny do ogrodu?

Czym różnią się od siebie sadzonki roślin w różnych sklepach?

Popularne rośliny ogrodowe i domowe możemy znaleźć w zasadzie wszędzie – także w sklepie spożywczym. Miłość do zieleni bardzo cieszy, oznacza to bowiem że zarówno nasze domy, jak i ogrody przechodzą wspaniałą metamorfozę, która będzie bioróżnorodna.

Kupując rośliny w popularnych sieciówkach często jednak skarżymy się na to, że nie przyjęły się tak, jak planowaliśmy lub nie rozrastają się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Duży wpływ na to ma sposób pielęgnacji w sklepie – kwiaty jak i krzewy niejednokrotnie są przesuszane, a następnie przelewane. Kolejnym zagrożeniem są również szkodniki, które znacznie lepiej rozwijają się w warunkach sklepowych i atakują słabsze rośliny.

W sklepie ogrodniczym możemy spotkać podobne rośliny, które wyglądają lepiej, a ich szansa na przyjęcie się jest znacznie wyższa – wynika to przede wszystkim z właściwej pielęgnacji, ale również sprawdzonego źródła, czyli szkółki roślin.

Sklep ogrodniczy – dlaczego warto kupować tam rośliny?

Centrum ogrodnicze to wyspecjalizowany sklep, w którym dostaniemy nie tylko rośliny, ale również podłoża, donice, środki ochrony roślin czy nawozy. W takich miejscach pracują również osoby, które kochają rośliny, nierzadko posiadający wykształcenie kierunkowe, dzięki czemu są w stanie zapewnić sadzonkom odpowiednią pielęgnację, do której zalicza się właściwe podlanie, nawożenie oraz walkę ze szkodnikami.

Miejsca takie, jak centrum ogrodnicze zapewnia również nieporównywalny wybór roślin – znajdziemy tu modne kwiaty, jak i te nieco bardziej egzotyczne oraz rodzime, które z pewnością podkreślą piękno kwietnej rabaty. Bardzo ważne jest także to, że w centrum ogrodniczym możemy zapytać o poradę w doborze roślin czy stanowiska.

Skąd pochodzą rośliny w centrum ogrodniczym?

Większość sklepów ogrodniczych współpracuje ze szkółkami roślin. Daje to właścicielom centrów gwarancje, że rośliny pochodzą ze sprawdzonego źródła, mają zapewnione właściwe podłoże oraz są odpowiednio odżywione i zahartowane, przez co nagła wystawa na ogród nie sprawi, że uschną lub przemarzną.

W centrach ogrodniczych można też zakupić okazy kolekcjonerskie – nowe odmiany znanych roślin, które charakteryzują się na przykład wielkimi kwiatostanami lub nowym kolorem. Często są one sprowadzane z zagranicy i posiadają odpowiednią certyfikację.

Wszystkie sadzonki zakupione w sklepie ogrodniczym posiadają paszport rośliny, który gwarantuje ich pochodzenie. Zapraszamy do naszego sklepu – gwarantujemy szeroki wybór roślin i pomoc w doborze sadzonek, dzięki czemu twój ogród prezentować się będzie zjawiskowo.