Drzewa alejowe

Wiele gatunków roślin to rośliny uniwersalne charakteryzujące się bardzo szerokim zastosowaniem. Jednak szkółki roślin ozdobnych posiadają w swojej ofercie również takie rośliny, których przeznaczenie jest mocno sprecyzowane. Są to m.in. drzewa alejowe.

Drzewa alejowe to takie gatunki drzew, które stosunkowo szybko rosną na wysokość i szerokość oraz charakteryzują się rozbudowaną średnicą korony. Ze względu na powyższe właściwości fizyczne sadzi się je przede wszystkim wzdłuż różnego rodzaju dróg, ścieżek i alejek. Drzewa alejowe mogą być zarówno drzewami liściastymi, jak i iglastymi. Podczas wyboru gatunków oferowanych przez szkółki należy się kierować przede wszystkim rodzajem i kwasowością gleby w miejscu nasadzenia, a także poziomem zaciemnienia lub nasłonecznienia terenu.

drzewa alejowe szkółka

Dobre szkółki oferują drzewa alejowe w wielu gatunkach. Klienci mogą więc dokonać wyboru nie tylko ze względu na warunki panujące w miejscu przyszłego wzrostu drzewa, ale również własne predyspozycje. Drzewa alejowe różnią się pod względem kształtu korony. W tym zakresie można wybrać drzewa o koronie stożkowatej, kolumnowej, okrągłej lub parasolowatej. Do obsadzania alejek pracownicy szkółek najczęściej polecają drzewa o koronie parasolowatej.

Szkółka Ulińscy – drzewa alejowe, które spełniają oczekiwania

Nasza szkółka drzew i krzewów od lat specjalizuje się w hodowli drzew alejowych. W stałym asortymencie szkółki znajdziecie Państwo drzewa alejowe liściaste oraz iglaste. Ich gatunki dobieramy w taki sposób, aby nasadzenie nie wymagało prac pielęgnacyjnych, a naturalny wzrost drzewa wpisywał się w specyficzne funkcje, jakie powinno ono spełniać rosnąc wzdłuż alejki, ścieżki lub drogi.

Klientów poszukujących sadzonek drzew liściastych lub iglastych odpowiadających oczekiwaniom stawianym przed przyszłymi drzewami alejowymi zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z ofertą naszej szkółki oraz kontaktu z jej przedstawicielem. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania i pomożemy w wyborze.