szkółka bylin Mazowieckie

Szkółka bylin – województwo mazowieckie

Szkółkarstwo ozdobne to nie tylko drzewa i krzewy oraz drzewa alejowe, to także szeroki wybór wielu gatunków bylin charakteryzujących się wysokimi walorami estetycznymi. Ulińscy to szkółka bylin ozdobnych od lat z sukcesami działająca na terenie województwa mazowieckiego. Naszym Klientom oferujemy bogaty wybór oraz najwyższą jakość. Odpowiadamy na potrzeby i oczekiwania klientów detalicznych i hurtowych, każdorazowo dostarczając sadzonki o wysokim potencjale wzrostu. 

Dla kogo byliny?

Byliny to rośliny zielone żyjące dłużej niż dwa lata. Charakteryzują się posiadaniem niezdrewniałej części naziemnej oraz wielokrotnym wydawaniem nasion lub zarodników. Wyjątek w tym zakresie stanowią hapaksanty, które zakwitają tylko raz. Byliny wraz z krzewami i drzewami określa się mianem roślin wieloletnich. Jako takie zajmują ważne miejsce w szkółkach roślin, przede wszystkim szkółkach specjalizujących się w szeroko rozumianych roślinach ozdobnych. Byliny można sadzić w ogrodach, na działkach rekreacyjnych, na działkach ROD oraz w przestrzeni publicznej. Są stosunkowo niewymagające pod względem zabiegów pielęgnacyjnych, dlatego bardzo często można je spotkać na miejskich skwerach.

Co może nam zaoferować szkółka bylin?

Dobra szkółka bylin obok szerokiego wyboru sadzonek może nam zaoferować fachową pomoc i doradztwo w optymalnym doborze roślin. Rośliny wieloletnie nie lubią przesadzania, dlatego przygotowując się do nasadzenia należy uwzględnić:

      • warunki panujące na stanowisku, przede wszystkim poziom nasłonecznienia i zacienienia,
      • rodzaj i kwasowość gleby,
      • średni poziom wilgotności gleby.

Warto również wziąć pod uwagę czas, jaki możemy poświęcić roślinie. Jeśli już na etapie wyboru sadzonek wiemy, że czas na ewentualną pielęgnację byliny będzie ograniczony warto poszukać roślin niewymagających. Takie również znajdziemy w dobrej szkółce bylin.

Szkółka bylin Ulińscy – nasza oferta

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom zróżnicowanych odbiorców sadzonek stale wzbogacamy i dywersyfikujemy nasz asortyment. W sprzedaży posiadamy sadzonki mniej i bardziej wymagające, które doskonale sprawdzają się w różnych przestrzeniach – prywatnych ogrodach i działkach rekreacyjnych oraz przestrzeniach publicznych i komercyjnych.

Zapraszamy do współpracy!